Chorvatská vína

Accommodadtion

Ston

Detailní informace

Do Stonu, který leží v místě, kde se poloostrov Pelješac napojuje na pevninu, přijíždějí z celého světa milovníci ústřic a dalších "plodů moře". Zejména zdejší ústřice jsou opravdovou specialitou. Dosahují vynikající kvality díky mimořádné kvalitě vody ve zdejším Stonském zálivu. Pokusy francouzských pěstitelů ústřic přenést a chovat stonské ústřice do oblasti západního pobřeží Francie skončilo nezdarem. Tak mimořádná je kvalita stonské vody. A kde jinde byste měli ochutnat ústřice než v místě, kde byly vypěstovány? Zveme vás do Stonu, na degustaci místních ústřic budete ještě dlouho vzpomínat.

Lokalita

Pěstírny ústřic ve Stonském zálivu jsou nepřehlédnutelné zvláště v místě, kde se Pelješac připojuje k pevnině. Stovky černých, na hladině plovoucích, barelů dávají tušit, že na zavěšených provazech pod hladinou pomaličku roste jedna z největších středomořských gastronomických pochoutek - ústřice. Tato lokalita je pěstováním ústřic proslulá a návštěva zdejších restaurací za účelem jejich degustací je jedním z největších gastronomických zážitků na Jadranu.

-

Ubytování

Každá degustace má svá pravidla a zdejší "plody moře" je potřeba spárovat s některým z úžasných červených či bílých vín. Abyste si degustaci ústřic a dalších "plodů moře" mohli skutečně užít, doporučujeme Vám, že vaše ubytování zajistíme v některém z krásných hotelů například v Dubrovníku, nebo v Orebiči či na Korčule. Zajistíme Vám transfér do a ze Stonu a cestu si můžete zpestřit ještě nějakou zajímavou zastávkou.

-

Vybavení

Ve Stonu je možné navštívit řadu restaurací, které se specializují na pokrmy z ústřic. Od těch standardních až po luxusní restaurace.

-

Okolí

Městečko Ston, proslavené svou kamennou zdí, kolem celého městečka. Zážitkem je zde i návštěva funkční Solany - výrobny soli na principu odpařování mořské vody, anebo některé z restaurací, nabízející ústřice z místního chovu.

-

Fotogalerie

-

Využijte našich kontaktů. Na náš účet.

Naši odborníci na cestování jsou Vám k dispozici k zajištění nevšední dovolené. Kromě zajištění ubytování Vám zarezervují např. soukromý let, zajistí transfer z letiště, stůl v restauraci, vstupenky na koncert, nebo další služby, které budete potřebovat k prožití báječné dovolené. Nechejte se námi opečovávat, zasloužíte si to.

people

Libor Šugárek

váš osobní concierge konzultant pro destinace Slovinsko, Chorvatsko a Černá Hora

  • 00420 720 069 871
  • libor.sugarek@kompas.cz

možnost osobní schůzky Praha, Ostrava

Další možnosti

Winery Matuško

Pelješac

Slovinská vína

Goriška Brda, Kras, Jeruzalem

Hotel Croatia

Cavtat

Mohlo by vás také zajímat