Chorvatská vína

Accommodadtion

Winery Matuško

Detailní informace

Do vesničky Potomje uprostřed poloostrova Pelješac se vydávají milovníci vína z celého světa. Zejména červené víno Dingač, nesoucí ve znaku dvě oslí hlavy, je něčím, na co budete ještě dlouho vzpomínat. Nezapomenutelná degustace produktů Vinařství Matuško, je snem nejenom profesionálních vinařů, ale i ostatních milovníků vína. Dingač od Matuška patří bezesporu mezi TOP chorvatská vína.

Lokalita

Vinohrady na poloostrově Pelješac spadají pod vinařskou podoblast střední a jižní Dalmácie.

Hlavní pěstovanou odrůdou je zde autochtonní Plavac Mali. Z modrých hroznů této odrůdy je vyráběno světoznámé víno Ivan Dolac nebo ještě proslulejší Dingač. Z bílých odrůd se zde pěstuje Pošip či Bogdanuša. Nezapomenutelným zážitkem je "tunel Dingač", který si nechali prokopat vinaři z vesnice Potomje, aby se dostali na strmou západní stranu poloostrova Pelješac, kde se nachází ty nejlepší vinnohrady, zalité po celý den sluncem. Tyto vinohrady jsou mnohdy tak strmé, že vinaři používají k jejich obdělávání osly, kteří se tak dostali na etikety, jako symbol této oblasti.

-

Ubytování

Každá degustace má svá pravidla. Abyste si degustaci produktů Vinařství Matuško mohli skutečně užít, doporučujeme Vám, že vaše ubytování zajistíme v některém z krásných hotelů například v Dubrovníku, nebo v Orebiči či na Korčule. Zajistíme Vám transfér do a z vinařství a cestu si můžete zpestřít ještě nějakou zajímavou zastávkou. Doporučujeme např. Solanu ve Stonu anebo ochutnávku místních ústřic.

-

Vybavení

Vinařství Matuško má ve svém vinném sklepě nádherné degustační prostory, kde si vychutnáte skvělá červená a bílá vína včetně domácích likérů. Samozřejmostí je možnost zajištění občerstvení a možnost nákupu ve vinotéce tohoto rodinného vinařství.

-

Okolí

Městečko Ston, proslavené svou kamennou zdí, kolem celého městečka. Zážitkem je zde i návštěva funkční Solany - výrobny soli na principu odpařování mořské vody, anebo některé z restaurací, nabízející ústřice z místního chovu.

-

Fotogalerie

-

Využijte našich kontaktů. Na náš účet.

Naši odborníci na cestování jsou Vám k dispozici k zajištění nevšední dovolené. Kromě zajištění ubytování Vám zarezervují např. soukromý let, zajistí transfer z letiště, stůl v restauraci, vstupenky na koncert, nebo další služby, které budete potřebovat k prožití báječné dovolené. Nechejte se námi opečovávat, zasloužíte si to.

people

Libor Šugárek

váš osobní concierge konzultant pro destinace Slovinsko, Chorvatsko a Černá Hora

  • 00420 720 069 871
  • libor.sugarek@kompas.cz

možnost osobní schůzky Praha, Ostrava

Další možnosti

Ston

Pelješac

Slovinská vína

Goriška Brda, Kras, Jeruzalem

Hotel Croatia

Cavtat

Mohlo by vás také zajímat