Dovolená na palubě. Na vlnách luxusu.

Accommodadtion

Lodě kategorie Supreme

Detailní informace

Vítejte na palubě pětihvězdičkových výletních lodí kategorie Supreme, které si v ničem nezadají s velkými privátními jachtami. Nechte se unášet na vlnách luxusu, koupejte se na utajených plážích, dejte si večeři s kapitánem a prožijte báječnou dovolenou.

Charakteristika

Výletní lodě kategorie Supreme mají délku cca 50 metrů a zpravidla tři paluby. Ve spodní a na hlavní jsou kajuty pro hosty, horní paluba paluba slouží ke slunění. Z nabízených lodí kategorie Superior doporučujeme vybrat výletní loď Kleopatra, která má na horní palubě velmi příjemné jacuzzi. Mezi loděmi doporučujeme výletní loď Desiré, která má na horní palubě dva bazény, jeden větší, druhý menší.

-

Ubytování

Výletní lodě kategorie Supreme mají luxusní prostorné dvoulůžkové klimatizované kajuty s koupelnou vybavené podle současných vysokých standardů.

-

Vybavení

Výletní lodě kategorie Supreme mají vlastní samostatné restaurace, ve kterých se podává snídaně a čtyřchodový oběd, terasu na slunění s lehátky a většina lodí má bazén nebo vířivku. Všechny lodě jsou vybaveny wi-fi.

-

Trasy

Většina výletních lodí kategorie Supreme brázdí moře mezi Splitem a Dubrovníkem, takže během plavby můžete navštívit spoustu nádherných míst. Třeba ostrov Bol s vyhlášenou pláží Zlatni rat, ostrov Biševo s unikátní Modrou jeskyní, nebo ostrov Hvar, kde během prázdnin často kotví se svými jachtami největší filmové a sportovní hvězdy. Kdo chce, může projet na palubě Supreme i celý Jadran od shora dolů od Poreče až po Dubrovník.

Jako příklad vám zde uvádíme program plavby A750, lodí M/S Arca:

SPLIT–NÁRODNÍ PARK KRKA–ŠIBENIK–ZADAR–NP KORNATI–PRIMOŠTEN–VIS–HVAR–BOL–SPLIT

DEN 1. (sobota): Split, příjezd (WR, V) nástup na loď v přístavu Split začíná ve 13:00, ubytování, uvítací recepce, večeře.

DEN 2. (neděle): Split–Národní park Krka–Šibenik, (S, O) V ranních hodinách vyplujeme směrem na Šibenik. Po obědě vystoupíte v Šibeniku a dopravíte se autobusem do Národního parku Krka. Nádherné vodopády, včetně slavného vodopádu Skradinski Buk, patří k nejznámějším památkám Chorvatska. Po vyhlídkovém výletu se vrátíme do Šibeniku, města výjimečné historie a bohatého kulturního dědictví. Vydejte se na pěší prohlídku historického centra Šibeniku a navštivte jednu z nejkrásnějších renesančních katedrál Jadranu. Vaši noc strávíte ve městě.

DEN 3. (pondělí): Šibenik–Galešnjak–Zadar, (S, O) Brzy ráno vyplujeme z Šibeniku do Galešnjaku, typického malého dalmatského ostrova, kde si můžete vychutnat koupání v jednom z odlehlých zátok. Poté oběd, odpoledne cestujeme do přístavu v Zadaru. Vydejte se na pěší prohlídku historického centra Zadaru a obdivujte staré hradby a Port Gate postavené v 16. století. Navštivte Náměstí pěti studní, kostel sv. Donáta, římské fórum a největší katedrálu v Dalmácii, sv. Anastasie. Nocleh v kajutě lodi v Zadaru.

DEN 4. (úterý): Zadar–Sali (ochutnávání ryb)–Národní park Kornati–Primošten, (S, O, T) Ranní odjezd do Sali, místo tisícileté rybářské tradice. Vychutnejte si návštěvu jednu ze zemědělských lokalit, které jsou vybrány pro výjimečnou čistotu a kvalitu moře, což je základní předpoklad pro kvalitní chov ryb. Zjistěte více o této rybářské farmě a vychutnejte si lahodnou ochutnávku ryb. Vyplujeme do Národního parku Kornati, který se skládá z 89 nezapomenutelných ostrovů, ostrůvků a útesů. Národní park Kornati je často uváděn jako "námořní ráj" a bohatý mořský ekosystém. Následně pokračujeme do Primoštenu postaveného na kopci, jehož dominantou je farní kostel svatého Jiří, který byl postaven v roce 1485. Večer individuální program ve městě. DEN 5. (středa): Primošten–ostrov Biševo–ostrov Vis, (S, O, KV) Ráno vyplujeme na malý ostrov Biševo, abychom navštívili Modrou jeskyni, nádherný přírodní fenomén. Vzhledem k tomu, že někdy zde mohou být nepředvídatelné povětrnostní podmínky, může být pravděpodobné, že naše návštěva bude záviset na těchto podmínkách, ale budete o tom včas informováni. Odjíždíme z Biševa a brzy ráno vyplouváme na ostrov Vis, kde byla v minulosti jedna ze strategických vojenských základen jugoslávské armády. Z tohoto důvodu byl ostrov znepřístupněn veřejnosti. Díky tomu si Vis zachoval zvláštní kouzlo – „mediteran, jaký býval kdysi“, což opravdu stojí za to ho navštívit. Po připlutí do města Vis si projdeme historické zajímavosti, pozůstatky římského termálního areálu a výhled na krásnou Villae Rusticae, která se nachází podél nábřeží. Večer si užijete slavnostní " kapitánskou" večeri na palubě lodi.

DEN 6. (čtvrtek): ostrov Hvar–Bol, (S, O) Užijete si relaxační plavbu, zatímco vyplouváme na ostrov Hvar, se zastávkou ke koupání v jedné z odlehlých zátok. Hvar je nejoblíbenějším místem mezinárodních celebrit a jachtařů, ale je to také okouzlující přímořské město s architektonickými skvosty, které čekají na prozkoumání. V průběhu pěší procházky starým městem s malebnými malými uličkami navštívíte mimo jiné nejstarší divadlo v Evropě. Budeme pokračovat k naší poslední ostrovní destinaci, kde plánujeme koupání na nejslavnější dalmatské pláži – Zlatni rat v blízkosti městečka Bol. Tato pláž je proslavena tím, že její oblázková špička se otáčí vždy podle směru větru a mořských vln. Ostrov Brač je známý díky svým původním středomořským borovým lesům a překrásným odlehlým zátokám. Užijete si zde večerní koupání a relaxaci. Večer individuální program s možností si vyzkoušet mediteránskou gastronomii v některé z místních restaurací.

DEN 7. (pátek): Bol–Split, (S, O) Užijete si své poslední ráno plavbou na dalmatské pobřeží, kdy se vydáme zpátky do Splitu. Užijete si poslední plavební zastávku v jednom z odlehlých zálivů ostrova Brač, v poledne oběd, zatímco odpoledne vyplouváme do přístavu Split. Toto město světového dědictví UNESCO založilo centrum města v okolí ohromujícího Diokleciánova paláce, římského císaře Diokleciánova paláce. Projdete palácový sklep plný trhových stánků a zažijete historické zážitky, architekturu tohoto krásného paláce. Podívejte se na zbytky římského dědictví Split, renesanční a gotické stavby, chrám Jupitera, Peristyle a mnoho dalších jedinečných míst. Nocleh v kajutě lodi v přístavu split.

DEN 8. (sobota): SPLIT, (S) Check-out po snídani na palubě lodi a odjezd do Vašich domovů.

Cena nezahrnuje: • Turistická a přístavní taxa 35 EUR/osoba/týden, platí pasažéři v hotovosti na lodi • Nápoje během jídla a na baru, jídla objednaná extra u palubního kuchaře

Cena zahrnuje: • 7 nocí zpáteční plavby ze Splitu do Zadaru a zpět. • Loď kategorie supreme, v kabině s vlastní koupelnou, klimatizací a LCD TV • 7× snídani formou bufetu • 6× oběd se 4 chody • Večeře kapitána a welcome recepce • Voda 0,5 l. láhev na osobu a den • Denně čerstvé ovoce • Čerstvé ovoce každý den v průběhu plavby • Profesionální personál na lodi • Každodenní servis v kabině, ložní prádlo a ručníky po dobu jednoho týdne • Manipulace se zavazadly • Wi-Fi zdarma na palubě

Výlety (fakultativně): • Vstup na Modrou jeskyni je třeba zaplatit na místě: do 13 EUR na osobu (v závislosti na ročním období)

-

Fotogalerie

-

Využijte našich kontaktů. Na náš účet.

Naši odborníci na cestování jsou Vám k dispozici k zajištění nevšední dovolené. Kromě zajištění ubytování Vám zarezervují např. soukromý let, zajistí transfer z letiště, stůl v restauraci, vstupenky na koncert, nebo další služby, které budete potřebovat k prožití báječné dovolené. Nechejte se námi opečovávat, zasloužíte si to.

people

Libor Šugárek

váš osobní concierge konzultant pro destinace Slovinsko, Chorvatsko a Černá Hora

  • 00420 720 069 871
  • libor.sugarek@kompas.cz

možnost osobní schůzky Praha, Ostrava

Další možnosti

Lodě kategorie Superior

Lodě Comfort

I.D.Riva

Mohlo by vás také zajímat